Grenlandia 2013 - Przez Wyspy Zielone

Etap: N 09

Trasa rejsu: Reykjavik -DublinTermin:
od 2013.09.09 do 2013.09.29
Czas trwania:
20 dni
Ilość mil morskich:
2500 (średnio 125 na dzień)
Skipper:
Wojciech Mietka
Wolnych miejsc:
---

Startujemy z naszego ukochanego Rejkjaviku. Dla tych, którzy jeszcze tam nie byli (bo okazało się, że mamy kilka takich osób), przewidujemy zwiedzanie okolic samochodem terenowym, podczas kiedy inny będą zajmować się sztauowaniem i innymi fajnymi rzeczami na jachcie. Po opuszczeniu Rejkjaviku spadamy do Ammassalik na pobliskiej Grenlandii. Ponieważ okres w jakim będziemy się poruszać po wodach Arktyki jest dosyć późny, co skutkuje 7h porą nocną, uzależniamy dotarcie do tego portu od sytuacji lodowej. Mamy jednak nadzieję, że statystyka stanie po naszej jedynie słusznej stronie i uda nam się wylądować w tej przepięknej wiosce. Okolicę zamierzamy zwiedzić drogą wodną oraz lądową. Po opuszczeniu tego uroczego miejsca planujemy pożeglować sobie wzdłuż brzegu Grenlandii w kierunku Cap Farewell. Jeśli sytuacja lodowa pozwoli, postaramy się zwiedzić kilka fiordów. Kiedy nasycimy nasze 23 oczy (liczba jest nieparzysta, ponieważ ja mam tylko jedno), skierujemy się w stronę równie zielonej wyspy jak Grenlandia - Irlandii. W zależności od tego ile czasu nam zajmie pokonanie tego odcinka, dostosujemy plan podróży w stosownym momencie. Całą wycieczkę kończymy w Dublinie ;-) 
Reasumując to czego jeszcze nie napisałem:
- Rejs nie obfituje w porty i przystanie
- Zapewniamy niezapomniane widoki i chwile natchnienia - bez wytchnienia
- Rejs skierowany jest do tak zwanych "oraczy morza"
- Będzie bardzo zimno i prawdopodobnie będzie dosyć mocno wiało... ale za to jest duża szansa, że będzie padał deszcz!!! :)
- Wyjątkowym pozytywnym plusem naszej eskapady jest fakt, iż odbywa się ona w jesieni i... uwaga.... w przeciwieństwie do osób zamieszkujących miasta nie będziemy mieli problemu z odgarnianiem i sprzątaniem liści z drzew!!!!!
- Nasz etap będzie liczył około 2500Mm
Zapraszamy serdecznie!!!!


Wróć do opisu wyprawy